ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Mehmet Gökçe – Resulullaha Büyü Yapılması

Mehmet Gökçe Resulullaha Büyü Yapılması İlahi Sözü

Geçmişten günümüze bin bir damla. Hz. Âişe(R.Anha) anlatıyor. Hz. Peygambere(A.S.) Yahudiler tarafından büyü yapıldı. Öyle ki Resulullah(S.A.V.) yapmadığı bir şeyi yaptığı vehmine düşüyordu. Bir gün benim yanımdayken Allah’a dua etti. Sonra tekrar dua etti. Ve dedi ki=Âişe hissettin mi? Sorduğum hususta Allah banan hüküm verdi. Hangi hususta ey Allah’ın Resulü dedim. İki kişi bana gelip bir başucumda diğeri ayak tarafımda oturdu. Biri diğerine bu zatın rahatsızlığı nedir dedi.

Öbürü büyüdür dedi. Önceki tekrar sordu. Kim büyüledi. Diğeri=Lebid bin Asham adında Züreykoğullarından bir Yahudi dedi. Öbürü büyüyü neye yaptı dedi. Arkadaşı bir tarakla saç döküntüsüne ve bir de erkek hurma tomurcuğunun içine cevabını verdi. Diğeri pekala şimdi nerede diye sordu. Arkadaşı Zervan kuyusunda cevabını verdi. Bunun üzerine Resulullah(S.A.V.) ashabından bir grupla birlikte kuyuya gitti. Ona baktı, kuyunun üzerinde bir hurma vardı.

Sonra benim yanıma dönüp=Ey Âişe Allah’a yemin olsun ki kuyunun suyu sanki kına ile ıslatılmış gibi bulanık ve o kuyu ile sulanan hurma ağaçlarının başları da sanki şeytanların başları gibiydi dedi. Ben Ey Allah’ın Resulü onu kuyudan çıkardın mı diye sordum. Hayır dedi ve ekledi. Bana gelince Allah bana afiyet lutfetti ve şifa verdi ben halka bir kötülük gelmesine sebep olmaktan korktum dedi. Geçmişten günümüze bin bir damla.