ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Zekeriya Çiftçi – Yaban Gülüm

Zekeriya Çiftçi Yaban Gülüm İlahi Sözü

Çok istedim yaban gülüm hayatta bir dost bulmak. Ama insan bir dikendir batar kalbe. Güvenmek istedim acılara seni buldum yaban gülüm dağların en kuytusunda çiçeklerin en solmazında yalnızlıkların en derininde. Sen yaban gülüm yalnızlık nedir bilir misin yıldızlar altında ağladım geceler boyunca aydınlıklar içinde karanlığı yaşadın mı yalnızlığın utandı mı sen yalnızlığı tattığın için. Haline bulutlar gözyaşları döktüler mi doğan güneş ben senin için doğuyorum der gibi baktı mı senin gözlerine senin yaban gülüm ölmeden ölümü tattın mı yapraklarını tek tek vücudundan kopardılar mı, Günlerce seni bıraktılar mı çölün ortasında. Biliyor musun yaban gülüm, yaşamak suçsa eğer ben cezamı sen uyanmadan çekmişim. Ben hayattaki tek arkadaşım sensin yaban gülüm. Seninle tekrar yaşamaya dönmek istiyorum yaşayamadığım İslamı seninle yaşamalıyım. Anlayamadığım Rabbimin aşkını seninle anlamalıyım. Bir ömür hayatı seninle paylaşmalıyım. Ama sakın ağlama yenik düşme bu dünyaya. Allah aşkı ayakta kalmaya yetecektir. Susuzluğunu bir ömür boyu gözyaşlarımla ben gidereceğim. Güleceksin hep yaban gülü hiç solmayacaksın. Çünkü her şey Rabbini sevdiği müddetçe yaşar. İslamı yaşadığın sürece köklerin zamanı sayacak. Güleceksin yaban gülüm hiç solmayacaksın hiç solmayacaksın yaban gülüm hiç solmayacaksın.

Özlemin sardı beni yandı her yanım benim bahar gelsin içime gül açılsın bir kez gül,
Senin tebessümünü yakalamak ne devlet sen gülünce kuşkusuz açılır rengârenk gül,
Verilir ve alınır çok çeşit hediyeler kalbim elimde geldim yüreğimde de bir gül.

Yaban gülüm bunun için bunun için buradayız yaban gülüm. Bu yüzden merhametsiz insanlardan uzak senin yanında ölmek istiyorum yaban gülüm, senin yanında Rabbime kavuşmak istiyorum. Seninle gözlerimi bu hayata kapatmak istiyorum seninle birlikte bu tevhid yolunda hayata gözlerimi yummak istiyorum. Mezarım senin hemen başucunda olsun üstüne şehadet yazsınlar sen hisset yaban gülüm tohumlarını mezarıma dök dök ki yeni yaban gülleri filizlensin.

Hayatında gülmeyen bu âcizane kul son defa gülsün. Beni ilk ve son sen mutlu et ey yaban gülüm. Toprağın altında unutma ki ruhlar ölmez ve sorgu melekleri gelip dünyada ne yaptın derlerse seni göstererek işte seni göstererek Rabbimi yaban gülümle birlikte haykırdık diyeceğim. Anlatırken boynunu büküp sakın kalma ah dağların gülü bizi bu duruma düşürenler utansın. Onlar kahrolsun yaban gülüm. Ben ben Cennete gidersem eğer senin için Rabbime dua edeceğim ey yaban gülüm mezarımda senden başka ot bitmesin başka kökler sarmasın günahkâr bedenimi. Sadece sen ol yanımda bana dünya yalandır sen ol ki hayatı olduğu gibi kabul etmeyeyim ama nasıl olursan ol nasıl yaşarsan yaşa asla asla hiçbir zaman beni unutma sakın unutma olur mu yaban gülüm. Seninle birlikte haykırdığımız Rabbimizin adını sakın unutma unutma yaban gülüm.

Kimisi diken döktü onun geçtiği yola dökenler diken oldu dikenler de oldu gül,
Gezeriz gülistana Fatiha kapısında her beş adım attıkça karşılar seni bir gül,
Verilir ve alınır çok çeşit hediyeler kalbim elimde geldim diğer elimde bir gül.