ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Yavuz Bülent Bakiler – Hz.Alinin Rüya Yorumu

Yavuz Bülent Bakiler Hz.Alinin Rüya Yorumu İlahi Sözü

Hz Ali’nin Yorumu;

Peygamberimizin sahabelerinden Abdullah oğlu Cabir rüyasında büyük ineklerin küçük inekleri sağdığını hastaların hasta olmayanları ziyaret ettiğini kuru bir çay kenarında yemyeşil Bahçeler bulunduğunu minberde koca koca putlar durduğunu gördü. Bu sıradan bir rüyaya benzemiyordu. Bunun önemli bir mesajı olmalıydı. Bu rüyayı ancak Hz Ali yorumlayabilirdi.

Peygamberin ilim şehrinin kapısı olarak adlandırdığı Hz.Ali ancak güvenilir bir açıklama yapabilirdi bu düşüncelerle rüyasının yorumunu ona sormak istedi ve Hz Ali’ye başvurdu. Rüyasını bir bir anlattı ve ne anlama geldiğini kendisinden öğrenmeye çalıştı.

Hz.Ali;

Yanlış yorumdan Allah’a sığınırım diyerek söze başladı ve şöyle devam etti. Büyük inekleri küçük inekleri sağması yetki ve mevkilerini halkı soymak için kullanan görevlileri; Hastaların hasta olmayanları ziyaret etmesi yoksulların hallerini arz etmek için zenginlerin peşinde koşmasını; Kuru çay kenarında bulunan yemyeşil bahçeler uzaktan veya dışarıdan bakıldığında çok büyük sanılan ve öyle ünlenmiş ama aslında içleri kupkuru çölden ibaret olan ilim adamlarını; Minberde duran koca koca putlar ise layık olmadıkları halde ilmin dinin ve devletin yüce makamlarına yükselmiş kimseleri ifade eder dedi.