ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Yahya İsmet – Özür Dilerim

Yahya İsmet Özür Dilerim İlahi Sözü

Bir şeyler çalmak için öylesine rastgele parmaklarım gezerken gitarımın telinde aklıma gazetedeki haberin geldi anne. İki oğul yetiştirmişsin, bir oğlun okurken üniversitede diğerini göndermişsin şerefle askere. Çok geçmeden uğurlamışsın gözyaşlarınla şehadete. Bir kuzunun şehadet kanına madalya takarlarken diğer oğlunun mezuniyetini başörtüne takmışlar anne başörtüne takmışlar anne.

Yıllarca yaşadığın bu zulüme, sana reva görülenler de eklenince beni kahretti ağlattı anne.
Sen yalnızca sabret Allaha et havale zaman çok sabırsızdır anne.

Neler gördü şu dünya zulümler sonrasında ve daha neler görecek şu dünya. Sanki değişmez kader bu memlekette her şeyini feda edenlerin adı hain, vatanı satanları yüceltirler de bunları Nene Hatunlara nasıl anlatırız anne. Gözyaşları kalbine göm, saklansın, Hasbünallah çek. Bu vatan vatanı satanların kavgadan fayda umanların değil, senin, hepimizin ve bu toprağın altında binlerce oğlun gibi şehitlerin anne.

Sen yalnızca sabret Allaha et havale zaman çok sabırsızdır anne.

Zulüm rüzgârları deli deli esse de, insanımızı kandırıp aziz vatanı bölmek isteseler de, ekin başakları gibi savrulacağız ve elele gönül gönüle kardeşçe öyle bir doğrulacağız ki anne öyle bir doğrulacağız ki anne. Sana reva görülenler için şehit kanlarıyla hâlâ yıkanan bu aziz vatan adına özür dilerim özür dilerim anne.