ilahi sözünü paylaş

Arkadaşların arasında bunu ilk beğenen sen ol!

Alper – Cuma Namazı

Alper Cuma Namazı İlahi Sözü

Yürüyorsun..telaşların omuzlarında..çalışıyorsun umutların köşe başlarında..yaşıyorsun özlemlerin yarınların ardında..gülüyorsun mutlulukların var-yok arası gidip gelmelerde..an’ın bıçak sırtında nefes alıp veriyorsun..aldığın nefes kadar umutlusun,verdiğin kadar huzurlu.

Sürekli sanıyorsun kendini, kalıcı sanıyorsun..oysa bedenini bir andan başka bir ana taşıyamıyorsun..sonraların sonrasında hayallerin..iki dudağının arasında hayatın..alıp verdiğin nefes kadar varsın..nefesin ha bitti ha bitecek. Varlığını çoğaltıyorsun kendince..biriktiriyorsun, üst üste koyuyorsun, oysa elinde olanlar bitti bitecek.

Kızgın bir kor gibi avucunda kaygıların..şehrin girdaplarında bir varsın bir yoksun..umut ile umutsuzluk çalkalanıp arasında dolanıyorsun.

Kaldırımların sana söyleyeceği yok..kapılar bir yerlere açılmıyor..meydanlar sesine ses katmıyor..sokaklar kalbine çıkmıyor..aynalarda yüzün eskimiş,ağlıyor.

Bilmeden benliğini sivriltmişsin..farkında değilsin umutlarının hepsini cılız nabzına taşımışsın..sesin çöle düşüyor,sözün boşlukta kalıyor..huzurdan az alıyorsun, azalıyorsun her an hüsranın büyüyor.

Bugün cuma..varlığın bayramı bugün…seni var edenin seni severek var kıldığını haykırıkıyor ezanlar..seni sevenlerin ve sevdiklerinin arasına katan Rabbinin,varlığını sadece varlığını,hiç bir şeye sahip olmasan da,hiç bir albenili görüntüye sığınmasan da,hiç koşulsuz kabul ettiğinin habercisi ezanlar. Olduğun gibi kabul ediliyorsun, iyi ki varsın diyor seni var eden.

Dur şimdi..şimdi dur..kendini kırılgan aynalarda çoğaltmaya çalışan bencilliğini sustur..seni boş sevdaların yokuşuna süren hırsını sakinleştir.. Seni hızına erişemeyeceğin bantlarda koşturanların çağrılarına kulağını kapat. Alışverişi kes, canını ve malını güzel bir alışverişle satın almak istediğini söyleyen Rabbinin kudsiler pazarına koş. Seni ucuza satın almak isteyen bezirgânların elinden kurtar gömleğinin yakasını.

Gürültüyü kes;secdenin sükunetine at özlemlerini..kıskanıp ta seni güya iyliğin için bin bir cezbeyle dünyanın kuyusuna atmak isteyen,atıp ta ardından kanlı gömleğine bakarak yalan yere ağlayacak sahte kardeşlerinden uzağa at kalbini. Bugün cuma.

Kes, dünyadan ümidini,
Sonsuzluğun pınarına indir kalbini.